18 Ocak 2009

Kızıltepe’den İsrail’e Lanet

Kızıltepe’de Cuma namazının ardından sivil toplum kuruluşlarının düzenlemiş olduğu basın açıklamasında işbirlikçilere, faciayı görmezden gelen Araplara ve saldırılara kayıtsız kalan tüm Müslümanlara seslenilerek, Filistin’in zalimlere asla teslim edilmeyeceği vurgulandı.

http://www.ilkehaberajansi.com/resimler/haberler/21943.jpg

İsrail'e tepkiler her geçen gün artarak devam ediyor. Yurdun değişik yerlerinde Cuma namazı çıkışında, okunan basın açıklamalarıyla İsrail vahşeti, tel'in edildi. Mardin Kızıltepe'de İrfan-Der’in düzenlemiş olduğu ve birçok STK’nın desteklediği basın açıklaması, hayatını kaybeden Filistinliler için kılınan gıyabi cenaze namazının ardından okundu. Kızıltepeliler basın açıklamasının okunacağı Cumhuriyet Meydanı'nı doldururken, sık sık tekbirler getirip, İsrail aleyhine sloganlar attılar.

Basın açıklamasını okuyan İrfan Der Başkanı Şehmus Akman: ’’İşte yıllardır vahşet üstüne vahşet sergileyen cani İsrail bir vahşete daha imza atıyor. Bu bir ilk değil, son da olmayacak. Küfrün karayılanı, Afganistan’da Irak’ta, Çeçenistan’da, Somali’de Keşmir’de Moro’da Filistin’de ve bütün İslam beldelerinde kardeşlerimizin kanını akıtmaktadır. Filistinli kardeşlerinizi dualarınız ve yardımlarınızla yalnız bırakmayın Ey Muhammed'in (sav) ümmeti" dedi.

Hükümeten, mazlum Gazze halkının yardımına acilen koşmasını isteyen Başkan Akman,. "Filistinli kardeşlerimize en büyük yardım, katil İsrail ve büyük şeytan Amerika’nın tüm mallarını boykot etmemizdir. Tekrardan Gazze katliamında şehit düşen kardeşlerimize Allah’tan rahmet, ailelerine sabr-ı cemil ve yaralanan Filistinli kardeşlerimize acil şifalar diliyoruz.” diyerek konuşmasına son verdi.

Kılınç: Biz Selahaddin’i Eyyübi’nin Torunlarıyız

Basın açıklamasından sonra bölgenin tanınmış âlimlerinden Molla Mahmut Kılınç yaptığı konuşmada Filistinlilere destek olmamız gerektiğini söyleyerek, Filistinlilerin içinde bulunduğu zorluğa, vahim duruma dikkatleri çekti. Protesto eylemine katılan insanlardan, bir an Filistin'de yaşanan İsrail vahşetini gözönüne getirmelerini, yardım ve dualarını ona göre yapmalarını istedi.

Kılınç, hükümete de seslenerek İsrail ile olan ilişkilerin kesilmesini ve Filistin’e yardım edilmesini istedi. Kılınç sözlerini şöyle bitirdi: "Biz Selahaddin’in torunlarıyız, nasıl birlik içindeysek, onlar da Selahaddin’i Eyyubi’nin torunlarıdır. Biz oradaki kardeşlerimize yardım ve dua etmesek, kime edeceğiz."

mardinlife.com


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlama biçimi kutucuğundan Adı/Url 'yi seçerek, isminizi ve dilerseniz mail veya site adresinizi yazıp yorumunuzu gönderin. Yorumunuz Editör onayından geçerse yayınlanacaktır. Küfür, Hakaret, İftira ve SİYASİ içerikli yorumlar ve Adı Soyadı belirtilmeyen yorumlar yayınlanmıyacaktır. www.surgucum.com