17 Ocak 2009

Vekillerden Gazze’ye Destek

http://www.mardinlife.com/haberler/resimler/mardinlifegazzekermes.jpg
Mardin Milletvekilleri Gönül Bekin Şahkulubey ve Mehmet Halit Demir, İsrail'in Gazze'ye saldırısında zarar gören Filistinlilerin yararına düzenlenen kermesi ziyaret ederek destek verdi.

Yenişehir Semtinde, kentteki çeşitli sivil toplum ve yardım kuruluşlarınca açılan ve el işi, çeyiz ile gıda ürünlerinin satışa sunulduğu kermesi ziyaret ederek burada çalışan Mardinli bayanlarla bir süre sohbet eden Mardin Milletvekili Gönül Bekin Şahkulubey, bir anne olarak İsrail’e tepki gösterdiğini söyledi.

İsrail'in yapmış olduğu bu yıldırma, korkutma ve vahşice saldırma politikalarının, bölgeyi hiç bir zaman huzura kavuşturmayacağını vurgulayan Şahkulubey, "İsrail'in Gazze'deki Müslüman kardeşlerimize, tüm dünyanın gözleri önünde yapmış olduğu sivil-asker, yaşlı-çocuk ayrımı yapmaksızın bu insanlık dışı ve acımasız saldırıyı şiddetle kınıyorum. Yüzlerce savunmasız insanın yaşamını yitirdiği ve yaralandığı bu saldırı, kesinlikle dünya barışına ve uluslararası barışa indirilmiş bir darbedir." dedi.

Bu katliamın bir an önce son bulması için gereken tedbirlerin alınmasını dileyen Şahkulubey, “Bin anne olarak tüm kalbimle ve dualarımla Gazze'deki çocuklarımızın ve Müslüman kardeşlerimin yanında olduğumu belirtiyorum. Gazze’ye hem devlet olarak hem de millet olarak en büyük desteği biz verdik. Sayın Başbakanımız ve eşleri Emine Erdoğan hanımefendinin dünya liderlerini bir araya getirerek İsrail’in saldırılarına son vermesi yönünde yaptıkları çabalar herkes tarafından biliniyor. Bu konuda halkımız üzerine düşen görevi çok iyi şekilde yerine getiriyor bizlerde üzerimize düşen her türlü görevi yerine getirmeye hazırız. “diye konuştu.

AK Parti Mardin Milletvekilleri Mehmet Halit Demir ise Ortadoğu'nun hassas dengeler üzerindeki yapısına karşı düşünülmeden yapılmış olan pervasızca saldırının kabul edilemeyeceğini söyledi. İsrail'in gerçekleştirdiği katliamların açık bir insan hakları ihlali olduğunu da dile getiren Demir,“İsrail'i durdurmak için herkes üzerine düşen görevi yapmak durumundadır. Bu bizim insanlık onurumuz için gereklidir” şeklinde konuştu.

Kermes sorumlusu Zehra Yavuz ise Mardin milletvekillerinin kendilerine gösterdikleri destekten dolayı teşekkür ederken, kente birçok hayırseverin İHH öncülüğünde toplanarak, kermes açmaya karar verdiklerini söyledi. Böylece mağdur Filistin halkına az da olsa yardımdan bulmak isteklerini dile getiren Yavuz, ''İsrail'in saldırısı sonucu yüzlerce insan öldü, binlerce insan ise yaralandı. İsrail Gazze'ye giden yardımları da engellemeye çalışıyor. Bütün dünyanın buna tepki göstermesini istiyoruz. Bir an önce bu saldırıları durdurmalı'' dedi.

Yavuz, ev hanımlarınca hazırlanan ürünlerin satışında elde edilecek gelirin, İHH kanalıyla Filistinlere ulaştırılacağını belirtti.
Nezir Güneş
http://www.mardinlife.com/haberler/yazimaraclari/my_documents/my_pictures/4C2_aaa.JPG

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlama biçimi kutucuğundan Adı/Url 'yi seçerek, isminizi ve dilerseniz mail veya site adresinizi yazıp yorumunuzu gönderin. Yorumunuz Editör onayından geçerse yayınlanacaktır. Küfür, Hakaret, İftira ve SİYASİ içerikli yorumlar ve Adı Soyadı belirtilmeyen yorumlar yayınlanmıyacaktır. www.surgucum.com