1 Şubat 2003

Tarihi çarşıya Milletvekili Bölünmez sahip çıktı

http://img4.mynet.com/ha4/s/suleyman-bolunmez.jpg

Bir süre önce elektrik kontağı sonucu yanan tarihi Hasan Ayyar çarşısına bağımsız milletvekili Süleyman Bölünmez sahip çıktı.

Asırlık Reyhani Camii ve külliyesinin bir parçası olan tarihi Hasan Ayyar çarşısı bir süre önce elektrik kontağı sonucu yanmıştı. İçinde bir otel, kıraathane, hamam ve çok sayıda sebze–meyve, süt ürünleri satış yeri bulunan çarşı esnafı, kendi imkanlarıyla çarşının çatısını onaramayınca imdatlarına bağımsız Mardin Milletvekili Süleyman Bülünmez yetişti. Hasan Ayyar çarşısının çatı onarımı için 8 milyar lira veren Süleyman Bölünmez, daha önce Savurkapı mahallesinde bulunan Melik Mahmut Camii onarımı için 50 milyar, Savurkapı (Babıssavr) çesmesi onarımı için de 5 milyar lira yardım yapmıştı.

Bölünmez, “İmkanlarım ölçüsünde doğup büyüdüğüm kente ve kentin insanlarına hizmet etmek istiyorum. Herkesin doğup büyüdüğü yere bir vefa borcu vardır. Ben de vefa borcumu ödemeye çalışıyorum.” dedi.

Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Beşir Abakay da, milletvekili Süleyman Bölünmez’in davranışını çok anlamlı bulduğunu belirterek, “Esnafımız kış şartlarında perişan oluyordu. Bölünmez’e teşekkür ediyoruz.” şeklinde konuştu.

Ahmet Bedir, Mardin


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlama biçimi kutucuğundan Adı/Url 'yi seçerek, isminizi ve dilerseniz mail veya site adresinizi yazıp yorumunuzu gönderin. Yorumunuz Editör onayından geçerse yayınlanacaktır. Küfür, Hakaret, İftira ve SİYASİ içerikli yorumlar ve Adı Soyadı belirtilmeyen yorumlar yayınlanmıyacaktır. www.surgucum.com