30 Mayıs 2008

30 Bin adet Yeşil Kart

Mardin'de yeşil kart karneleri konusundan yaşanan sıkıntının giderilmesi için Sağlık Bakanlığı yetkilileri ile görüşen AK Parti Mardin Milletvekili Mehmet Halit Demir, Bakanlık deposunda sınırlı sayıda bulunan yeşil Kart karnelerininden 30 bin adet temin ederek, Mardin Valiliği'nin emrine gönderdi.

Bakanlığın ilgili birim yetkilileri ileyapılan ısrarlı görüşmeler neticesinde temin edilen Yeşil Kart'ları bir araca yükleterek Mardin'e gönderen Milletvekili Mehmet Halit Demir, dar gelirli vatandaşların sağlık sektöründen yararlanmaları konusunda yeşil kart karnelerinin bölge insanı sağlığı açısından çok önemli bir araç olduğuna işaret ederek," İlgili idarecilerimiz tarafından yeşil kart konusunda yaşanan sıkıntının bize iletilmesi üzerine bakanlıktaki birim yetkilileriyle görüşmeler yaptık. Depolarda da aynı sıkıntının yaşandığına şahit olduk. Ancak, buna rağmen bulunan sınırlı sayıdaki kartların önemli bir bölümünü vatandaşlarımıza gönderdik. Sağlık konusu ihmale gelmeyecek kadar önemli bir konudur. Her konuda olduğu gibi sağlıkkonusunda da üzerimize düşen görevi yerine getirmeye hazırız" dedi.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlama biçimi kutucuğundan Adı/Url 'yi seçerek, isminizi ve dilerseniz mail veya site adresinizi yazıp yorumunuzu gönderin. Yorumunuz Editör onayından geçerse yayınlanacaktır. Küfür, Hakaret, İftira ve SİYASİ içerikli yorumlar ve Adı Soyadı belirtilmeyen yorumlar yayınlanmıyacaktır. www.surgucum.com