14 Haziran 2008

Kan Tahlilleri Sağlık Ocaklarında YapılabilecekMardin İl Sağlık Müdürü Sait Avar, hastanelerde kuyruk çilesini azaltmak için il ve ilçelerde bulunan sağlık ocaklarına kan ve idrar tahlili yapan cihazlar aldıklarını belirterek, bundan sonra vatandaşlar bulundukları yerde kan tahlillerini yapabileceğini söyledi.
Sağlık ocaklarında toplanan kan ve idrar numuneleri araçla hastaneye getirilerek tahlilleri yapılacağını ifade eden Avar, "Yapılan tahlillerin sonuçları sağlık ocaklarına internet üzerinden bildirilecek.
Artık tahlil için vatandaşlar ilçelerden hastaneye kadar gelmeyecek. Alınan cihazlarla günde 2 kez kan alınacak. Alınan kan tahlil için araçlarla sağlık il müdürlüğüne veya devlet has-anesine gönderilecek. Bu-rada vatandaşlarımıza daha kolay bir sistem getirdik. Artık vatandaşlarımız saatlerce kan tahlili için hastane önünde beklemeyecektir." Dedi.
Köylere yönelik sağlık hizmetini daha iyi yapmak için başlatılan çalışmalar kapsamında 21 köyün sağlık ocağının onarılacağını Sait Avar, il genelinde 30 yıldan beri onarım görmeyen 17 sağlık ocağının yenilenmesi ve 4 tane yeni sağlık ocağı yapılması için 700 bin YTL ödenek ayrıldığını kaydetti.
Avar, "Eskiden ahır olarak kullanılan sağlık ocaklarımızı işler hale getirerek buralara sağlık personeli göndereceğiz. Mardin'de sağlık ocağı ve personel bulunmayan köy kalmayacak." şeklinde konuştu.

Haber: www.mardinnethaber.com

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlama biçimi kutucuğundan Adı/Url 'yi seçerek, isminizi ve dilerseniz mail veya site adresinizi yazıp yorumunuzu gönderin. Yorumunuz Editör onayından geçerse yayınlanacaktır. Küfür, Hakaret, İftira ve SİYASİ içerikli yorumlar ve Adı Soyadı belirtilmeyen yorumlar yayınlanmıyacaktır. www.surgucum.com