16 Ocak 2009

CHP Belediye Başkan Adaylarını Açıkladı

Yerel seçimler öncesi partilerdeki hummalı çalışmalar devam ederken il merkezinde belediye başkan adaylığını ilk açıklayan Cumhuriyet Halk Partisi oldu. CHP Adayı Günay Sevinç


2003 genel seçimlerinde ilimizi mecliste iki milletvekili ile temsil etmesine rağmen 2007 seçimlerinde ise istediği oyu alamayan CHP il merkezinde belediye seçimlerini kazanmak için çalışmalarını sürdürüyor. Yerel seçimlerde Mardin’de aday olacak isimleri açıkladı. CHP İl Başkanlığında yapılan toplantı ile Mardin’de belirlenen adaylar basına tanıtıldı.

Mardin eski Milletvekili Mahmut Duyan ve CHP Mardin Belediye Başkan Adayı Günay Sevinç’in de katıldığı toplantıda CHP İl Başkanı Mehmet Kılıçarslan bir konuşma yaptı.

'Mardin’i CHP hizmet anlayışı ile tanıştıracağız.' diyerek yerel seçimde Mardin’i alacaklarını belirten Kılıçarslan, “Bu iktidar hem iki genel hem bir yerel yönetim seçimini yaşadı. Bu kez işi zor. Vatandaşın sıkıntısı artmaya başladı. Bu gidişin sürmemesinin anahtarı yerel seçimlerdir. Bu seçimler bu iktidarı postalayacak seçimlerdir. Tabi ki yerel seçimler iktidara son vermez ama onun beceriksizliğini ortaya koyar. Dar gelirli insanımızın mutfağında yangın var. Tenceresinde yemek pişmiyor, dert pişiyor. Vatandaşımızın yerel seçimlerde AKP'nin ampulünü söndürecektir. Tabi bunlar konuşarak olmuyor. Örgütlerimiz çalışacak. Örgütler binalarda çay içerek olmuyor örgüt görevini yapacak.”dedi.

Muhtarlıklardaki askılar için örgütlerini uyarılarda da bulunan Kılıçarslan, “Seçim, 'seçim günü' kazanılmaz. Seçimden önce bu çalışmalar yapılmalı. Çok iyi seçmen ama kütükte yok. O seçmenin hiçbir anlamı da yok. Sandığa giden seçmen önemlidir. Evinde oturup tv izleyen sözde sosyal demokrat geçinen seçmene gidip demokratik görevini yapan AKP'li seçmeni tercih ederim.Hiç olmazsa görevini yapıyor.Artık aile içi tartışmalara son verelim.Hepimiz ülkenin geleceği için üzerimize düşen görevleri yapmakla yükümlüyüz. Bugün AKP'nin ülkede teslim alamadığı tek kale CHP'dir. Merkez ilçemizle birlikte 7 ilçemizde ve 1 beldemizde adaylar belirlendi. Geri kalan 3 ilçede bu çalışmalar sürüyor. “diye konuştu.

Kılıçarslan’ın ardından söz alan CHP'nin Mardin Belediye Başkan Adayı Günay Sevinç ise şunları söyledi;

"Seçim, seçim günü kazanılmıyor gerçekten. Seçimin kazanılması için çalışmalara erken başlamak gerekir.Seçim günü de çok önemlidir ama tek günlük çalışma ile sonuç alınamaz.Bir seçim ordusunu, bir sandık ordusunu kurmak zorundayız. Sonuç elde edebilmemiz için dileklerimiz yetmiyor. Onun için çalışmamız gerekiyor. Onun için alana çıkmamız gerekiyor. Bu seçimi kazanacağımıza inanıyorum.”
-ADAYLAR-

Konuşmaların ardından Kılıçarslan, belirlenen adayların ismini açıkladı. Örgütün isteği doğrultusunda adayların belirlendiğini ifade eden Kılıçarslan'ın açıkladığı Mardin merkez ve ilçe belediye başkan adaylarının isimleri şöyle;

Mardin Günay Sevinç,
Nusaybin Kahraman Kartal,
Ömerli Yılmaz Altındağ,
Derik Bahattin Ecer,
Ortaköy Şeyhmus Mendi,
Mazıdağı Hasan Ava,
Dargeçit Abdullah Kılıç,
Savur Şeyhmus Akgül,

Nezir Güneş
www.mardinlife.com

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlama biçimi kutucuğundan Adı/Url 'yi seçerek, isminizi ve dilerseniz mail veya site adresinizi yazıp yorumunuzu gönderin. Yorumunuz Editör onayından geçerse yayınlanacaktır. Küfür, Hakaret, İftira ve SİYASİ içerikli yorumlar ve Adı Soyadı belirtilmeyen yorumlar yayınlanmıyacaktır. www.surgucum.com