23 Ocak 2009

Derik'ten Filistin'e yardım

Derik ilçesinde bir araya gelen vatandaşlar, Filistin'e yardım amacıyla kampanya başlattı.
http://www.kenthaber.com/Resimler/2009/01/17/00109713.jpg
İsrail'in saldırılarda bulunduğu Filistin halkına bir destek de Mardin'in Derik ilçesinden geldi. Derik İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve merkez ilköğretim okullardaki öğretmenler tarafından Aydın Ayaydın Öğretmenevi'nde gıda kermesi düzenledi.

İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Mustafa Ergüven önderliğinde 8 ilköğretim okulu öğretmen, öğrenci ve özel bir eğitim kurumu düzenlenen kermese destek oldu. Kermese gelen vatandaşlar, İsrail'in Filistin'e yönelik düzenlediği saldırıda mağdur olan insanlara para bağışında bulundu. Ayrıca bütün ilçe esnafına ve hayırsever vatandaşlara bağış yapmaları hususunda davetiyeler gönderilerek, bağışta bulunmaları istendi.

İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Mustafa Ergüven, kampanyanın ilk günü olmasına rağmen ilginin büyük olduğunu, ilçe halkının duyarlılığı ve hayırseverliğinin son derece memnun edici bulduğunu ve para yardımının 10 bin TL'nin üzerinde olacağını tahmin ettiğini belirtti.
Ali Çelik
www.mardinlife.com

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlama biçimi kutucuğundan Adı/Url 'yi seçerek, isminizi ve dilerseniz mail veya site adresinizi yazıp yorumunuzu gönderin. Yorumunuz Editör onayından geçerse yayınlanacaktır. Küfür, Hakaret, İftira ve SİYASİ içerikli yorumlar ve Adı Soyadı belirtilmeyen yorumlar yayınlanmıyacaktır. www.surgucum.com