21 Ocak 2009

İsrail'e Öfke Dinmiyor

Aralarında Mardin Gazeteciler ve Yazarlar Cemiyeti ile Saadet Partisinin de bulunduğu Gazze Ortak Platformu tarafından düzenlenen Filistin'e destek mitingine katılan 5 bin kişi İsrail'i protesto etti.
http://www.mardinlife.com/haberler/resimler/mardinlifeisrail.jpg
Mardin'de İsrail'e lanet mitingi düzenlendi. Aralarında Mardin Gazeteciler ve Yazarlar Cemiyeti ile Saadet Partisinin de bulunduğu Gazze Ortak Platformu tarafından düzenlenen Filistin'e destek mitingine katılan 5 bin kişi İsrail'i protesto etti.
Ellerinde Filistin bayrakları ile mitinge gelen binlerce vatandaş, "Kahrolsun İsrail", "Kahrolsun ABD" şeklinde sloganlar attı.
Cumhuriyet Meydanı'nda düzenlenen mitinge Gazeteci-Yazar ABDurrahman Dilipak, Özerk Diyanet- Sen Genel Başkanı Mustafa Altunkaya ve Yazar Mahmut Kılınç da katıldı.

Kur'an-ı Kerim tilavetinin ardından yapılan çeşitli konuşmalardan sonra kürsüye gelen Gazeteci Yazar ABDurrahman Dilipak, İsrail'e miting alanlarında sloganlarla değil, mallarına boykot kararı alarak tepki gösterilmesini istedi.

Alanda toplanan vatandaşlara seslenen Dilipak, "Eğer sözünüze sadık iseniz cebinizdeki İsrail malı olan şeytanı çıkarıp atın. İsrail'in sigarasını içmeyin ABD'nin uşağı İsrail Filistin'e yönelik yaptığı bombalı saldırıda 1.6 milyar dolar zarar verdi. Bizim Gazze'ye bir yılda yaptığımız yardım 50 milyon dolar civarındadır. Türk halkının bir yıl içinde sigaraya verdiği para 10 milyar dolardır. İsrail'e verdiğimiz para Filistin'e verdiğimiz paranın 200 katıdır." dedi

İsrail'e lanet okumanın kolay olduğunu belirten Dilipak, "Önemli olan cebinizdeki İsrail'in ajanlarını çıkarıp ayaklarınızın altına alın. Cebinize zarar vermeyin. Kendinize merhamet ediniz. Biz kendimizi değiştirmeden Allah'da bizim hakkımızdaki hükmünü değiştirmeyecektir. Bizim için en çok okumamız ayet şudur "İnne küntüm minelzalimin" (Biz zalimlerden olduk.) İlmi sevgiyi kardeşliği unuttuk. Gazze'yi vuran bizim tefrikamızdır bizim cehilliğimizdir aslında. Gazze Mardin'e çok uzak değildir. Filistinliler bizim insan kardeşimiz ırk ve din kardeşimizdir. Eğer Gazze düşerse sıra bizim ilk kıblemiz olan Mescidi Aksa'ya gelir. Eğer Gazze düşerse Mescidi Aksa'dan sonra ilk hedefi olan sıra Arzu mevut olacaktır. Biz buraya Gazze için değil geleceğimiz için geldik. Eğer Gazze'de bu ateşi söndüremezsiniz yarın aynı silahlar aynı bombalar sizin çocuklarınızı vuracaktır. Bu meseleyi kendi meselemiz gibi görmeliyiz. İsrail geçici ateşkes ilan etti. Yarın yine saldıracaktır. Bunu için birlik içinde olmalıyız." şeklinde konuştu

Mitinge katılan yaklaşık 5 bin kişi topluca Gazze'de şehit olan Filistinli kardeşleri için gıyabi cenaze namazı kıldı. Mitinge katılan vatandaşlar daha sonra sessizce alandan dağıldı.
www.mardinlife.com

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlama biçimi kutucuğundan Adı/Url 'yi seçerek, isminizi ve dilerseniz mail veya site adresinizi yazıp yorumunuzu gönderin. Yorumunuz Editör onayından geçerse yayınlanacaktır. Küfür, Hakaret, İftira ve SİYASİ içerikli yorumlar ve Adı Soyadı belirtilmeyen yorumlar yayınlanmıyacaktır. www.surgucum.com