25 Mayıs 2008

SÜRGÜCÜ'DE ULAŞIM VE HABERLEŞME

---------------------------------------------------------------------------------------------------------

COĞRAFİK KONUM VE ULAŞIM
Sürgücü'nün doğusunda Savur 14 km, Güney Doğusunda Mardin 65 km, Güneyinde Mazıdağ, Batısında Diyarbakır, Kuzey batısında Bismil, Kuzey Doğusunda ise Midyat yer almaktadır. Sürgücü Beldesi ile Diyarbakır ve Mardin arasındaki ulaşım ihtiyacını Şahıslara ait minibüsler karşılamaktadır. Hafta içi (Cumartesi dahil) Her gün saat 07:00 de Sürgücü'den Diyarbakır, Mardin, Bismil ve Savur ilçelerine birer minibüs gitmektedir. Minibüslerin Beldeye dönüş saatleri ise 14:00 tür.
SABİT TELEFON
Sürgücü Beldemizdeki Haberleşme trafiği, Sabit Telefon, Cep Telefonu (GSM) ve internetle sağlanmaktadır. Türk Telekom alt yapısı fiberoptik kablolarla yenilendiği için şehir içi ve şehirlerarası telefon görüşmeleri sağlıklı yapılmaktadır.
İNTERNET
Sürgücü Beldemizde ADSL bağlantısı 12.15.2006 tarihinde faaliyete geçti. Beldemizde yüksek hızlı internet kullanımı başta resmi kurumlar olmak üzere 2 adet internet Cafede de mevcuttur. Her internet Cafede 10'ar tane yüksek donanımli bilgisayarlar mevcut. İnternet Cafelerde müşteriler dünyanın her tarafındaki akarabalarıyla webcamerası ile görüntülü sohbet yapabilmektedirler.
CEP TELEFONU (GSM):
Cep telefonu görüşmeleri 7 yıldır TURKCELL şebekesi üzerinden sağlanmaktaydı. Ancak Ağustos 2006 da AVEA 27.03.2007 de VODAFONE nun da baz istasyonu hizmete girmesiyle Sürgücü de hizmet veren GSM şirketi sayısı 3 ye çıktı

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlama biçimi kutucuğundan Adı/Url 'yi seçerek, isminizi ve dilerseniz mail veya site adresinizi yazıp yorumunuzu gönderin. Yorumunuz Editör onayından geçerse yayınlanacaktır. Küfür, Hakaret, İftira ve SİYASİ içerikli yorumlar ve Adı Soyadı belirtilmeyen yorumlar yayınlanmıyacaktır. www.surgucum.com