9 Ekim 2008

TÜRKSAT'TA FEREKANS DEĞİŞİM OPERASYONU TARİHİ 27 EKİM 2008TÜRKSAT A.Ş aldığı RADİKAL KARARIN uygulama tarihini açıkladı.

Yapılan açıklamaya göre FREKANS DEĞİŞİM OPERASYONUN gerçekleşeceği gece tüm yayınlar o gece kesilecek ve yeri frekans planlaması ile TÜM TV ler ve radyolar önceden verilen yeni frekanslara taşınacaklar. Böylece hiçbirşey eskisi gibi olmayacak. Yayınları uydudan ve karasal yayından izleyenler güne hiçbir kanalı izlemeden başlayacaklar.( Tabiki sabaha kadar büyük metropollerdeki vericiler ayarlanır) Daha sonra karasal vericiler yeni frekansa ayarlanacak.DTH olarak direkt uydudan izleyen insanlar için tüm frekanslar yeniden ayarlanacak. Bu uygulama sanıyoruz UYDU İŞLETMECİĞİNDE bir ilk olacaktır. Bu uygulama için ön görülen tarih 27.10.2008 TSI 02:00 dır.

TV Kanallarının yeni frekanlarını www.surgucum.com da duyuracağız.Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlama biçimi kutucuğundan Adı/Url 'yi seçerek, isminizi ve dilerseniz mail veya site adresinizi yazıp yorumunuzu gönderin. Yorumunuz Editör onayından geçerse yayınlanacaktır. Küfür, Hakaret, İftira ve SİYASİ içerikli yorumlar ve Adı Soyadı belirtilmeyen yorumlar yayınlanmıyacaktır. www.surgucum.com