12 Kasım 2008

Yeni Doğan Bebeklere 2. Basamak Bakım Ünitesi

Mardin Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi'nde, yoğun bakım ihtiyacı olan tüm bebeklere gerekli desteği sağlamak amacıyla 2. basamak yeni doğan bebek yoğun bakım ünitesi açıldı.
Açılış törenine, Mardin Valisi Mehmet Kılıçlar, Sağlık İl Müdürü Mehmet Sait Avar, Başhekim Dr. Fettah Oğuz ve hastane personeli katıldı. Açılış kurdelesini Vali Kılıçlar, Sağlık İl Müdürü Mehmet Sait Avar ile birlikte kesti. Yeni Doğan yoğun bakım ünitesini gezen Vali Kılıçlar ve beraberindekilere Başhekim Fettah Oğuz tarafından bilgi verildi. Yoğun bakım ünitesini gezen vali Kılıçlar, sağlık konusunun çok önemli olduğunu ve gerekli önemi göstermeye devam edeceklerini söyledi. Mardin Kadın Hastalıkları Hastanesi Başhekimi Dr. Fettah Oğuz, "Doğum sonrası sağlık problemi geçiren bebekler yeni doğan yoğun bakım ünitemizde güncel bilgiler ışığında ve şefkatle deneyimli ekibimiz tarafından takip edilerek gelişmiş düzeyde bakım sağlanıp kısa sürede ailelerine kavuşturulacaklardır" diye konuştu.
Mardinnethaber.com

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlama biçimi kutucuğundan Adı/Url 'yi seçerek, isminizi ve dilerseniz mail veya site adresinizi yazıp yorumunuzu gönderin. Yorumunuz Editör onayından geçerse yayınlanacaktır. Küfür, Hakaret, İftira ve SİYASİ içerikli yorumlar ve Adı Soyadı belirtilmeyen yorumlar yayınlanmıyacaktır. www.surgucum.com