12 Şubat 2009

Nusaybin Kaymakamlığı, 2008 yılı öğrenci yardımlarını açıkladı

http://www.mardinlife.com/haberler/resimler/mardinlifenusaybinyardim.jpg
Mardin’in Nusaybin ilçesi kaymakamlığına bağlı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma vakfı (Sydv), 2008 yılı içerisinde öğrencilere yaptığı yardım miktarlarını açıkladı.

Arif Altunkaynak - Nusaybin
Nusaybin Kaymakamı Yücel Gemici tarafından yapılan açıklamaya göre, kendi bünyelerinde kurulu Sydv’nin, 2008 yılı içerisinde öğrencilere 409 Bin 23 TL 44 Kr. Yardım yaptığını bildirdi.
354 aileye 58 bin 140 Tl Nakdi yardım, 4 bin 800 öğrenciye 72 bin 252 TL kışlık kaban ve eşofman, 10 bin 300 öğrenciye 47 bin 316 TL giyim, pantolon, önlük, süeter, gömlek, takım elbise ve etek, 7 bin 500 öğrenciye 48 bin 330 TL ayakkabı, 24 bin öğrenciye 31 bin 285 TL 44 kr. değerinde kırtasiye, defter, resim defteri, silgi, kurşun kalem, kalemtıraş ve 563 Üniversite öğrencisine 151 bin 700 TL yardım dağıttıklarını açıklayan Kaymakam Gemici, toplam yardımların 409 Bin 23 TL 44 Kr. değerinde olduğunu söyledi.
Sosyal devlet yolundan görevlerinin vatandaşa en iyi hizmet olduğunu vurgulayan Nusaybin kaymakamı Gemici; “geleceğimiz olan öğrencilerimizin eğitimlerini alırken herhangi bir sıkıntıyla karşılaşmamaları için gerekli bütün imkânları sağlıyoruz. Ayrıca birçok öğrenciyi okula kazandırırken ailelerine de gerekli yardımları yapıyoruz. Yaptığımız yardımları, Sydv tarafından öğrencilerin evlerine veya okullarında öğretmenleri tarafından dağıtılıyor” dedi.
Öğrencilerin ailelerine PTT şubelerinde yapılan nakdi yardım için çağ dışı görüntülerin de sona erdiğini kaydeden Gemici; “mal müdürlüğümüz, PTT ve Sydv tarafından yapılan çalışmalarla, belirlediğimiz günlerde belirlediğimiz mahalle sakinleri PTT’ye giderek nakdi yardımlarını alıyor. 2008 yılı sonu itibariyle hiçbir yardım kuruluşumuzun önünde, ilkel görüntüler kalmamıştır” şeklinde konuştu.
Kaymakam Gemici ileriki günlerde 2008 yılı içerisinde yapılan diğer çalışmaları da kamuoyuyla paylaşacaklarını sözlerine ekledi.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlama biçimi kutucuğundan Adı/Url 'yi seçerek, isminizi ve dilerseniz mail veya site adresinizi yazıp yorumunuzu gönderin. Yorumunuz Editör onayından geçerse yayınlanacaktır. Küfür, Hakaret, İftira ve SİYASİ içerikli yorumlar ve Adı Soyadı belirtilmeyen yorumlar yayınlanmıyacaktır. www.surgucum.com