13 Mart 2009

ABD DIŞ İŞLERİ BAKANLIĞI GÖREVLİLERİ MARDİN’DE

http://www.habermardin.com/haber_uploads/1260_maxi.JPG

Amerika Birleşik Devletleri Dış işleri Bakanlığı’nda çalışan 3 kişilik bir heyet Mardin’de bir dizi incelemelerde bulundu. Vali Hasan Duruer’i makamında ziyaret eden heyet açıklama yapmadan Valilikten ayrıldı.

29 Mart yerel seçimler öncesinde Güneydoğu Anadolu Bölgesinde yabancıların ziyaret ve incelemeleri yoğunlaştı. Mardin’de de yabancı heyetler ziyaretlerini sıklaştırdı. Mardin’e gelen Amerika Birleşik Devletleri Dış İşleri Bakanlığı’na bağlı Araştırma Daire Başkanlığında çalışan Rita Cerague, Erica Hani Ceri Hernander’den oluşan 3 kişilik bir heyet Vali Hasan Duruer ile valilik makamında yaklaşık bir saat kadar görüşme yaptı. Valilikte yapılan görüşmede sadece görüntü ve Fotoğraf çekilmesine izin verildi. Görüşmenin ardından ABD heyeti basın mensuplarının sorularını “Bilgi vermeye ve konuşmaya yetkili değiliz” demekle yetindi.

www.habermardin.com


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlama biçimi kutucuğundan Adı/Url 'yi seçerek, isminizi ve dilerseniz mail veya site adresinizi yazıp yorumunuzu gönderin. Yorumunuz Editör onayından geçerse yayınlanacaktır. Küfür, Hakaret, İftira ve SİYASİ içerikli yorumlar ve Adı Soyadı belirtilmeyen yorumlar yayınlanmıyacaktır. www.surgucum.com