29 Mart 2009

Seçimi AK Partili Ayanoğlu, 4 bin oyla kazandı

Kesin olmaya seçimlere göre 29 Mart Yerel seçimlerinde AK Parti adayı Beşir Ayanoğlu, 15 bin 482 oyla seçimi kazanarak Mardin'in yeni belediye başkanı oldu.
http://www.mardinlife.com/haberler/resimler/mardinlifeakpbsr.jpg
Kesin olmaya seçimlere göre 29 Mart Yerel seçimlerinde AK Parti adayı Beşir Ayanoğlu, 15 bin 482 oyla seçimi kazanarak Mardin'in yeni belediye başkanı oldu.
DTP Adayı Enver Ete 11 bin 170, DP adayı Mehmet Ali Tutaşı .... , SP adayı Abdulmutalip Bilgiçoğlu ...., CHP adayı Günay Sevinç ise ... oy aldı.

http://www.memlekethaber.com/foto295_185//2009/1/221053m_besir_ayan.jpg
Beşir AYANOĞLU

1970 yılında Mardin’de doğdu. İlk Okul, Ortaokul ve Lise eğitimini Mardin’ de yaptı. 1995 yılında Dicle Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun oldu. Avukat-lık stajına Mardin Barosunda başladı ve 1996 yılında avukatlık stajını bitirdi.
1996 yılında T.C. Başbakanlık GAP Bölge Kalkınma İdaresine bağlı Çok Amaçlı Toplum Merkezleri (ÇATOM’lar) Proje Koordinatörlük görevine başladı. Mardin il ve ilçelerinde toplam 5 ÇATOM merkezinin koordinatörlük görevini yaptı. GAP İdaresince, Cizre-ÇATOM, Siirt-ÇATOM, Siirt-Uluköy ÇATOM kuruluşlarını yapılandırmak üzere görevlendirildi.

1998–1999 yılında vatani görevini Kırklareli ilinde Asteğmen olarak ifa etti. Askerlik dönüşü Serbest avukatlık bürosu açan Ayanoğlu halen Mardin’de serbest avukatlık yapmaktadır.

2003 yılında Mardin Barosu Yönetim Kurulu üyeliğine, 2005 Yılında Baro Yönetim Kurulu Üyeliği ve Genel Sekreterliğine, 2007 yılında yapılan Baro olağan genel kurulunda yeniden Baro Yönetim Kurulu Üyeliği ve Baro Başkan Yardımcılığına seçildi. Bu görevi halen devam etmektedir.
2002 yılında kurulan Mardin Kültür, Turizm ve Tanıtım Derneği’nin kurucuları arasında yer alarak, bu derneğin Başkan Yardımcılığına devam etmektedir.
Mardin Artuklu Üniversitesi Kurma ve Yaşatma Derneği kurucuları arasında yer alan Ayanoğlu bu derneğin de halen başkan yardımcılığını yürütmektedir.
1992 yılında Refah Partisi Mardin Gençlik kollarında siyasi çalışmalarına başladı. Parti kapanıncaya kadar çeşitli kademelerde fiilen çalışmalarda bulundu. Partinin kapanmasına müteakip, yeni kurulan Fazilet Partisine katıldı ve burada çalışmalarda bulunarak, bu partinin teşkilat kademelerinde çalıştı.

AK Parti’nin kuruluşu ile birlikte AK Partiye katıldı. 2004 yılında AK Parti Mardin İl Yönetim Kurulu üyeliği, Siyasi Hukuk İşler başkanlığına seçildi. Bu görevi 2006 yılına kadar sürdürdü. Bu görevi sona erdikten sonra Parti eğitmenliğine seçilen Ayanoğlu bu göreve halen devam etmektedir. ,

2007 Yılı 23. Dönem AK Parti Mardin Milletvekili Aday Adayı olmuştu.
www.mardinlife.com

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlama biçimi kutucuğundan Adı/Url 'yi seçerek, isminizi ve dilerseniz mail veya site adresinizi yazıp yorumunuzu gönderin. Yorumunuz Editör onayından geçerse yayınlanacaktır. Küfür, Hakaret, İftira ve SİYASİ içerikli yorumlar ve Adı Soyadı belirtilmeyen yorumlar yayınlanmıyacaktır. www.surgucum.com