15 Haziran 2009

Anne sütü başarıyı artırıyor

http://medya.zaman.com.tr/2009/06/15/sut.jpg
Anne sütünün başarıyı artırıldığı ve çocukların daha fazla akademik performans gösterdiğini ortaya çıkarıldı.

Journal of Human Capital dergisinde yayınlanan, Amerikan ve Colorado Üniversitesi'nden araştırmacıların yürüttüğü çalışmada, anne sütü alan çocukların lise çağında daha iyi akademik başarı gösterdiği ve üniversiteden mezun olma olasılıklarının artırtığı tespit edildi.

Araştırmacılar bebekliğinde anne sütü alan ve almayan kardeşlerin akademik başarısına incelediklerinde, daha fazla emzirilen bebeklerin lisede daha yüksek notlar aldığını ve üniversiteden mezun olma olasılıklarının arttığını keşfettiler.

Emzirmenin zihinsel ve fiziksel sağlığa yararı olduğunu söyleyen araştırmacılar, bu çalışmanın başlangıç olduğunu belirterek, bu iki konu arasında kesin bir ilişki kurmak için çok fazla çalışma yapılması gerektiğini söylediler.

ZAMAN

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlama biçimi kutucuğundan Adı/Url 'yi seçerek, isminizi ve dilerseniz mail veya site adresinizi yazıp yorumunuzu gönderin. Yorumunuz Editör onayından geçerse yayınlanacaktır. Küfür, Hakaret, İftira ve SİYASİ içerikli yorumlar ve Adı Soyadı belirtilmeyen yorumlar yayınlanmıyacaktır. www.surgucum.com