31 Temmuz 2009

Mahoney, Mardin’de film çekecek

Ünlü “Polis Akademisi” serisinin Mahoney’i Steve Guttenberg ve ünlü yazar Ernest Hemingway’in oyuncu torunu Mariel Hemingway Sinan Çetin’in yapımcılığını üstlendiği, ve Mardin'de çekimi yapılacak olan "Aylavyu" filiminde oynayacak.

Ünlü “Polis Akademisi” serisinin Mahoney’i Steve Guttenberg ve ünlü yazar Ernest Hemingway’in oyuncu torunu Mariel Hemingway Sinan Çetin’in yapımcılığını üstlendiği, Sermiyan Midyat’ın ise hem yazıp hem de yönettiği “Aylavyu” isimli sinema filminin çekimleri için ülkemize geldi.

Plato Film’de ayağını tozuyla konuşan Guttenberg, “Senaryo o kadar güzel yazılmıştı ki, ayrıca karakterler Amerikan filmleri ‘Meet The Parents’ ve ‘Big Fat Grekk Wedding’ gibi gerçekten harikaydı. Çok heyecanlıyım” dedi.

Mardin’e gelin geldi...
Mardinli bir ağanın ABD’den gelin getirmesiyle yaşananların anlatılacağı filmde Guttenberg, Kathie Gill’in oynadığı Amerikalı gelinin babasını canlandırıyor.

Belki Türkçe oynarım
Filmde ABD’li gelinin annesini canlandıran Hemingway, Türkiye’ye ilk kez geldiğini ve senaryoyu çok beğendiği için Sinan Çetin’in teklifini kabul ettiğini söyledi. Hemingway, “Bir sonraki projede belki de Türkçe oynarım ” diye konuştu.
www.mardinlife.com

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlama biçimi kutucuğundan Adı/Url 'yi seçerek, isminizi ve dilerseniz mail veya site adresinizi yazıp yorumunuzu gönderin. Yorumunuz Editör onayından geçerse yayınlanacaktır. Küfür, Hakaret, İftira ve SİYASİ içerikli yorumlar ve Adı Soyadı belirtilmeyen yorumlar yayınlanmıyacaktır. www.surgucum.com