16 Temmuz 2009

Turkcell'den en hızlı veri aktarımı!

http://image.haber7.com/haber/haber7/photos/58962.jpg
Turkcell'in, LTE testlerinde saniyede 170 Mbps'leri aşan hızlara ulaşarak, Türkiye'deki ''en hızlı veri transferini'' gerçekleştirdiği bildirildi.

Turkcell'den yapılan yazılı açıklamada, şirketin Ericsson'la birlikte yaptığı LTE testlerinde veri hızının, saniyede 170 Mbps'i aştığı belirtildi.

Turkcell'in Şebeke Operasyonlarından Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı İlter Terzioğlu, mobil genişbantta hızın sürekli arttığını ve 3G için aldıkları A tipi lisansın, bir sonraki mobil genişbant teknolojisi olan LTE için kendilerine önemli bir avantaj sağladığını ifade etti.

Verilen bilgiye göre Turkcell, AB projeleri ve LSTI Forum'daki tecrübelerini kullanarak LTE sonrası için geliştirilmekte olan ve saniyede 1 Gbit'lerin iletiminin hedeflendiği ''LTE Advanced'' teknolojisinin çalışmalarına da devam ediyor.
www.haber7.com

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlama biçimi kutucuğundan Adı/Url 'yi seçerek, isminizi ve dilerseniz mail veya site adresinizi yazıp yorumunuzu gönderin. Yorumunuz Editör onayından geçerse yayınlanacaktır. Küfür, Hakaret, İftira ve SİYASİ içerikli yorumlar ve Adı Soyadı belirtilmeyen yorumlar yayınlanmıyacaktır. www.surgucum.com