21 Şubat 2009

Türkiye’nin en borçlu belediye işçilerinden açıklama

16 yıldan beri alacaklarını alamayan belediye işçileri seçim öncesi siyasi partilerinden çözüm istedi...
http://www.mardinlife.com/haberler/resimler/mardinlifebisci.jpg
Türkiye’de en borçlu belediye olan Mardin Belediyesi’nde çalışan işçiler, seçim öncesi düzenledikleri basın açıklamasında siyasi parti ve adaylarından sorunlarına çözüm bulmaları noktasında çağrıda bulundular.

Cumhuriyet Meydanında düzenlenen ve 1002e yakı işçinin katıldığı basın açıklamasını okuyan Belediye İş Sendikası Başkanı Memduh Öztürk, “Mardin Belediye çalışanları olarak 16 yıldan beri maaş, ikramiye ve sosyal haklarımızı zamanında ve tam alamıyoruz. Ücret ve sosyal haklarımızı alamadığımız için, her birimizin 40 ile 80 bin YTL arasında alacağımız bulunmaktadır. Bu nedenle büyük bir geçim sıkıntısı çekmekte ve mağdur olmaktayız.”dedi.

Mardin Belediye çalışanları olarak 2004 Yerel seçimlerinde ve 2007 genel Seçimlerinde 16 yıllık alacak sorunlarının çözüleceği umuduyla AK Parti’ye oy verip, Mardin Merkezde ve ülke genelinde iktidar olmasına katkı sağladıklarını hatırlatan Öztürk, “Ancak, bugüne kadar AK Parti’nin tek başına iktidar olmasına ve Belediyemizin iktidar partisine mensup olmasına rağmen, sorunlarımızın çözümünde herhangi bir ilerleme sağlanmadığı gibi, aksine sorularımız daha da derinleşerek, alacaklarımız daha da katlanmıştır. Bu nedenle, soframızda ekmek, evlerimizde huzur ve çocuklarımızın geleceği için, biz Mardin Belediye çalışanları ve aile fertlerimiz olarak; bu süreci iyi anladığımızı ve sorumlusu olan AKP iktidarına gereken cevabı sandıkta vereceğimizi ve önümüzdeki süreçte aşağıdaki istemlerimizi seçim programına koyacak aday ve parti ile diyalog içinde olacağımızı belirtiyoruz. Maaşlarımızın her ay düzenli bir şekilde ödenmesi, içerde biriken alacaklarımızın bir takvime bağlanarak ödenmesi, çalışanlar hakkında alınacak her türlü kararın sendika ile işbirliği içinde alınması, özelleştirmelerin son bulmasını istiyoruz.”diye konuştu.

İşçilere destek vermek üzere horozları ile birlikte basın açıklamasına katılan Mahmut Cengiz ise belediye işçilerinin içinde bulunduğu sıkıntıları dile getirerek Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’dan sorunlara çözüm bulmasını istedi.
Nezir Güneş
www.mardinlife.com

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlama biçimi kutucuğundan Adı/Url 'yi seçerek, isminizi ve dilerseniz mail veya site adresinizi yazıp yorumunuzu gönderin. Yorumunuz Editör onayından geçerse yayınlanacaktır. Küfür, Hakaret, İftira ve SİYASİ içerikli yorumlar ve Adı Soyadı belirtilmeyen yorumlar yayınlanmıyacaktır. www.surgucum.com