1 Nisan 2009

Ayanoğlu, Hedefini açıkladı

15 bin oy alarak Mardin Belediye Başkanı seçilen Beşir Ayanoğlu, hedefinin Mardin'i dünya kenti yapmak olduğunu söyledi.
http://img11.imageshack.us/img11/9105/besirayanoglu1.jpg
Mardin'de geçmiş yıllardan beri biriken sorunları çözmek için 5 yıl içinde hummalı bir çalışma başlatacaklarını belirten Beşir Ayanoğlu, Mardin halkının gösterdiği teveccühe layık olmak için geceyi gündüze katıp hizmet edeceğini söyledi.

Öncelikle yıllardan beri Mardin belediyesinde kanayan yara haline gelen işçi sorunlarını çözmek için çözüm yolları arayacağını ifade eden Ayanoğlu, "İşçilerin yaklaşık 23 milyon TL alacağı var. Bunu çözmek için seçim döneminde söylediğim gibi bin 300 dönüm araziyi işçilerin alacaklarına tahsis edeceğiz. Bunun için önümüzdeki günlerde ekibimizle bu konuda çalışmalar başlatacağız. Bir diğer önemli konu ise, şehrin alt yapısı ve çevre düzenlemesi ile çöp sorunu, bunları da çözeceğiz. Artık belediyecilikle yan yatıp maaş al devri bitti. Artık hizmet zamanıdır. Mardin halkı hizmeti bekliyor. Kendi kaynaklarımıza yöneleceğiz. Her şeyi devletten beklemeyeceğiz. Belediyeye yeni kaynak alanları oluşturup elde edilen kar ile hizmetlerimizi yatırımlarımızı yapacağız." dedi.
www.mardinlife.com

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlama biçimi kutucuğundan Adı/Url 'yi seçerek, isminizi ve dilerseniz mail veya site adresinizi yazıp yorumunuzu gönderin. Yorumunuz Editör onayından geçerse yayınlanacaktır. Küfür, Hakaret, İftira ve SİYASİ içerikli yorumlar ve Adı Soyadı belirtilmeyen yorumlar yayınlanmıyacaktır. www.surgucum.com