21 Ocak 2010

VEKİLLER SAHADA

Milli Egemenliğin 90. Yılı kutlamaları çerçevesinde milletvekilleri ile eski milli basketbolcuların yer aldığı Veteran Milli Takımı, özel bir gösteri maçında karşı karşıya geldi. Ak Parti Siyasi ve Hukuki işler Başkan Yardımcısı, Mardin Milletvekili Cüneyt Yüksel’in 10 Numaralı formayla çıktığı karşılaşmada Eski Milli Takım Vekilleri 48–34 yendi.

Milli Egemenliğin 90. Yılı kutlamaları kapsamında, eski milli basketbolcularla milletvekillerinin karşı karşıya geldiği karşılaşmada Eski Milli basketbolculardan oluşan Veteran Takımı vekilleri 48–34 sayıyla yendi. Esprilerin havada uçuştuğu konuşmalarda, milletvekilleri rakiplerinin zorlu olduğunu söyledi.

Atatürk Spor Salonu'nda oynanan karşılaşmayı, TBMM Başkanı Mehmet Ali Şahin ile birlikte milletvekilleri, eski ve yeni milli sporcular ve çok sayıda davetli izledi. Karşılaşmada, milletvekillerinden oluşan takımda Yüksel ile birlikte Abdurrahman Arıcı (AK Parti Antalya Milletvekili), Mevlüt Çavuşoğlu (AK Parti Antalya Milletvekili), Mehmet Günal (MHP Antalya Milletvekili), Mehmet Tunçak (AK Parti Bursa Milletvekili), Necati Özensoy (MHP Bursa Milletvekili), Bayram Ali Bayramoğlu (AK Parti Rize Milletvekili), Fatih Öztürk (AK Parti Samsun Milletvekili), Metin Kaşıkoğlu (AK Parti Düzce Milletvekili), Tuğrul Yemişçi (AK Parti İzmir Milletvekili), Hüseyin Mert (DSP İstanbul Milletvekili), Necdet Budak (AK Parti Edirne Milletvekili), Fahrettin Poyraz (AK Parti Bilecik Milletvekili) ve Adem Tatlı (22. Dönem Giresun Milletvekili) yer aldı.

Veteran Milli Takım kadrosu ise Türkiye Basketbol Federasyonu (TBF) Başkanı Turgay Demirel, TBF Medya ve Tesisler Direktörü Doğan Hakyemez, A Milli Takım Menajeri Harun Erdenay, Cihangir Sonat, Ali Limoncuoğlu, Necati Güler, Ömürden Kısagün, Timur Urulbay, Kemal Akıncı ve Türkay Yener'den oluştu.

15'er dakikadan 2 devre halinde oynanan ve renkli görüntülere sahne olan karşılaşmayı 48-34 Veteran Milli Takım'ı kazandı.

ESKİ MİLLİ GÜREŞÇİ YÜKSEL: BİR İNSAN 7 SİNDE DE 70 İNDE DE SPOR YAPMALI.

Geçmişte güreş alanında pek çok şampiyonluklar yaşamış olan ve aynı zamanda Milli Sporcu olan Ak Parti Mardin Milletvekili Yüksel; sağlam kafanın sağlam vücutta bulunacağını vurgulayarak insanın 7’sinde de 70’inde de mutlaka spor yapması gerektiğini söyledi.


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlama biçimi kutucuğundan Adı/Url 'yi seçerek, isminizi ve dilerseniz mail veya site adresinizi yazıp yorumunuzu gönderin. Yorumunuz Editör onayından geçerse yayınlanacaktır. Küfür, Hakaret, İftira ve SİYASİ içerikli yorumlar ve Adı Soyadı belirtilmeyen yorumlar yayınlanmıyacaktır. www.surgucum.com