29 Ağustos 2009

Sürgücü Beldesi'nin kaderi değişiyor. 100 Yıllık sorunlar gideriliyor.

 • Sürgücü'nün Yeni İmar Planı Uygulanmaya Başlanıyor...
 • Çileli Ulaşıma Son. Otobüslü ve Biletli Yolculuk Başlıyor...
 • Sürgücüye 4 Katlı yeni bir Sağlık Ocağı yapılıyor. Arsa alındı...
 • Sürgücüdeki Gayri Menkullerin Tapuları sahiplerine verilecek...
 • Bağyaka ve Çınarönü Köyleri Sürgücü'nün Yeni Mahalleleri oluyor...
 • Sürgücüye 2. bir İlköğretim Okulu yapılıyor. Uygun Arsa aranıyor...
 • Belde içi Toz Toprağa Son. Parke Taşı döşenmeyen sokak, cadde ve Meydan kalmayacak...
 • Tepe Mahallesinde Taziye evi, Kuran Kursu ve İmam Lojmanı yapılacak. (3 Katlı Bir bina)...
Yukarıdaki Başlıkların detaylı haberlerini yakında vereceğiz.
Ancak daha önemlisi bu maddelerin hayata geçirilmesi için Sürgücülüler olarak Sürgücü Belediyesini desteklemek ve bu projelerin en kısa zamanda gerçekleşmesi için sonuna dek Belediye Başkanı Fikri ÖKMEN nin yanında olmak.
www.surgucum.com
olarak, yıllardır Sürgücünün sorunlarını gündeme getiriyor ve çözüm yolları arıyoruz. Başkan Fikri ÖKMEN'in tüm bu sorunların üstesinden geleceğine inanıyoruz ve yukarıdaki projeleri de hayata geçireceğinden hiç şüphemiz yoktur. O sebeple sonuna kadar Başkan Fikri ÖKMEN in yanındayız.

Sürgücülüler olarak sizlerde bizimle aynı düşüncedeyseniz, Destek Mesajlarınızı aşağıdaki yorum kısmına yazabilirsiniz...

Daha güzel ve Modern bir Sürgücü Beldesi için sizlerin desteğini bekliyoruz...
Mehmet AYAZ
.
.


6 yorum:

 1. Diyarbakırdan HIDIR EZGİN30 Ağustos 2009 20:39

  Selam. Yeni başkanımızdan kendi adıma oldukça umutluyum. Başta başkan Fikri ÖKMEN olmak üzere tüm Belediye çalışanlarına hep destek, tam destek..

  YanıtlaSil
 2. Selam arkadaşlar. Öncelikle Belediye başkanı Sayın Fikri ÖKMEN’i kutlar, çalışmaların devamını dilerim. Gerçekten Beldemiz bir cennet köşesidir. Ama şimdiye kadar layık olduğu hizmeti ne yazık ki alamamıştır. İnşallah bundan sonra Sürgücü Beldemiz hak ettiği yerde olacaktır. Yolların genişlemesi çok güzeldir. Artık tüm sokaklara kilitli taşların döşenmesi Sürgücüyü daha da güzelleştirecektir. Kışın halkımızı çamurdan kurtaracaktır. Sürgücü halkı bu hizmeti aslında çoktan hak etmişti. Ama site yöneticisinin belirttiği gibi şimdiye kadar işbaşına gelenler hep kendi menfaatini düşünerek yapmadılar. Bu konuda belediye başkanı ve çalışanlarını kutluyorum. İnsan önüne bir proje koyunca halkla beraber kararlı bir şekilde uygulamalıdır. Çünkü beldemiz her türlü hizmeti hak ediyor. Yapılan hizmet hem bizim içindir hem de Beldemiz içindir. Belediyenin aldığı kararları halkla beraber, tartışarak ve en iyi çözümü de halkla beraber almalıdır. Sürgücü halkından da şunu bekliyorum. Belediyenin aldığı kararları destekleyelim. Eğer bizler buranın güzelleşmesini istiyorsak bu çalışmaların önünde engel olmayalım, destek olalım. Belediyenin bütçesi bu kadar çalışmalara yetmeyebilir ama eğer Sürgücü halkı isterse her şeyin üstesinden gelebilirler. Çalışmaların devamını diler, saygılar sunarım.

  YanıtlaSil
 3. Teşekkürler Sayın Mehmet AYAZ. Sayende çok güzel haberler duyabiliyoruz köyümüzden. Ayrıca geçmiş başkanlara olan sorularınız çok kaliteli.

  YanıtlaSil
 4. Selam arkadaşlar ve değerli Awina halkı. Hepinizi saygıyla selamlıyorum ve Sayın Mehmet AYAZ ı kutluyorum. Diyorum ki keşke herkes duyarlı olabilse çevresi, memleketi ve köyü için. Emin olunki biz Awina halkı bu kadar sıkıntı çekmezdik. Eğer birileri bizim için çalışıyorsa onun değerini bilelim ve elimizden geldiği kadar ona destek olalım. Şimdiye kadar beldemizde bir imar planı olmadığından dolayı ne yazık ki bazı sokaklardan sadece eşek geçebiliyor, araç giremiyor. Ama eğer planlı bir şekilde köyümüzü kursaydık birçok sıkıntıyı yaşayamazdık. Ne yazık ki birileri bizim için çalışıyorsa ona karşı tavır alınıyor. Belediyenin almış olduğu bazı kararlara daha şimdiden bile ona karşı tavır alınıyor. Aslında eski feodal bir anlayışta olduğumuzdan dolayı beldeye pek fazla bir şey yapılamaz. Çünkü yolu genişletmek istersin mülk sahibi karşı çıkar. Sokak yaparsın yine aynı şekilde karşı çıkarlar onun için belediye yönetimi büyük bir yükün altındadır. Onlara sabırlar diliyorum. Köyü şehre çevirmek çok zordur. Ama beldeyi ilçeye çevirebiliriz. Aslında şu anda iş en çok gençlere düşüyor. Çünkü eski zihniyetliler buna müsaade etmez. Ama gençlik belediyenin yaptığı çalışmalardan dolayı yanında yer alırsa, sıkıntılar bir bir aşılır. Belediye başkanından şunu istiyorum. Mutlaka halkla beraber sıkıntıları aşmaya çalışın. Onları ikna etmeye çalışın. Bunun dışında başarılı olunmaz. Dayatmayla değil, beraber kararlar alarak daha çok verimli olunur. Eğer beldemizin imarlı, güzel bir belde olmasını istiyorsak, mutlaka halk için alınan kararlara saygı gösterelim. Serkeftın jıwere.

  YanıtlaSil
 5. sayın belediye baskannım sayın zeyniye öner alt yapıyı yptı içme suyu ayrıca kanalizasyon ayrıca lise belediye binası mardin ve bismil yoluna giden duvarları yaptı +eski değirmeni fabrikaya cevirdi sağlık ocağını iznini çıkardı beldenin yüzde seksenini parke taşı yaptı beledemize yaptığı hizmetlerden dolayı teşekür ediyoruz saygılarımızı sunuyoruz siz belediye başkanı fikri ökmen olarak ne? yapmayı düşünüyorsunuz?iyi şeyler yapmanızı bekliyoruz

  YanıtlaSil
 6. köyümüze gerekli destekleri yapalım

  YanıtlaSil

Yorumlama biçimi kutucuğundan Adı/Url 'yi seçerek, isminizi ve dilerseniz mail veya site adresinizi yazıp yorumunuzu gönderin. Yorumunuz Editör onayından geçerse yayınlanacaktır. Küfür, Hakaret, İftira ve SİYASİ içerikli yorumlar ve Adı Soyadı belirtilmeyen yorumlar yayınlanmıyacaktır. www.surgucum.com