12 Haziran 2009

Mardin Belediyesi Bilge köyündeki katliamın oluşturduğu olumsuz imajı silmek için sempozyum düzenlenecek

Mardin Belediyesi, Mazıdağı ilçesine bağlı Bilge köyünde 44 kişinin öldürüldüğü katliamın olumsuz etkilerini silmek için "Mardin'de Değişim ve Gelecek Arayışı" adı altında düzenleyeceği uluslararası sempozyumla dünya entelektüellerini buluşturacak.
http://www.abtur.com.tr/resim/mardin.jpg
27 - 28 Haziran tarihleri arasında Atatürk Kültür Merkezi'nde yapılacak sempozyum, katılımcı profili ve sayısı açısından şu ana kadar Mardin'de düzenlenecek en büyük sempozyum olma özelliği taşıyor.

Bilge köyünde gerçekleşen katliamın kötü etkilerini silmeyi amaçladıklarını belirten Mardin Belediye Başkanı Beşir Ayanoğlu, sempozyuma Türkiye'den ve dünyanın çeşitli ülkelerinden bilim adamlarının katılacağını söyledi.

Ayanoğlu, "Sempozyuma katılacaklardan Fehmi Huveydi, Parvez Manzoor, Ali Bulaç, Sami Selçuk ve diğer değerli katılımcıların isimlerini duymak bile bizi heyecanlandırıyor. Bu sempozyum Mardin üzerindeki kötü imajı silmek için önemli bir fırsattır. Mardinlilere bir fikir ziyafeti vereceğiz. Halkımızın bu sempozyuma katılımının yüksek olacağını umuyoruz.'' dedi.
www.mardinlife.com

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlama biçimi kutucuğundan Adı/Url 'yi seçerek, isminizi ve dilerseniz mail veya site adresinizi yazıp yorumunuzu gönderin. Yorumunuz Editör onayından geçerse yayınlanacaktır. Küfür, Hakaret, İftira ve SİYASİ içerikli yorumlar ve Adı Soyadı belirtilmeyen yorumlar yayınlanmıyacaktır. www.surgucum.com